KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17536465
nr 1753 6465
Maj Bring
(1880-1971), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1938, "Södergata". Olja på duk, 68x54 cm, yttermått inklusive ram: 76x61 cm
Maj Bring, svensk bildkonstnär född 1880, död 1971.
måndag 19 januari 2026
kl 18:55:23